Sıkça Sorulan Sorular

Kampüs Avrupa nedir?

17 - 30 yaş arasında eğitimine aktif olarak devam eden üniversite öğrencilerinin ve 22 - 40 yaş arasındaki öğretmenlerin, Avrupa'nın birbirinden güzel 14 ülkesini ve 23 şehrini 12 günlük unutulmaz bir programla keşfetmesini sağlayan Kampüs Avrupa, otobüsle düzenlenen bir Avrupa turudur.

Kampüs Avrupa'ya kimler başvurabilir?

Kampüs Avrupa'ya katılmak için 17 - 30 yaş aralığında olmak ve geçerli bir öğrenci belgesini ibraz etmek zorunludur. Eğer öğretmenseniz, 22 - 40 yaş aralığında olmanız ve mesleğinizi belgelendirmeniz gerekmektedir. Aksi halde, bu şartları sağlayamayan başvurular değerlendirme dışında kalacaktır.

Kampüs Avrupa'ya katılım ücreti nedir?

Kampüs Avrupa'ya katılım ücreti katılımcı sayısına göre değişmektedir. Kampüs Avrupa - Öğrenciler'e eğer tek başınıza katılacaksanız 7400₺, iki kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 7000₺ ve dört kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 6750₺ ödeyerek programa dahil olabilirsiniz. Kampüs Avrupa - Öğretmenler'e eğer tek başınıza katılacaksanız 7900₺, iki kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 7500₺ ve dört kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 7250₺ ödeyerek programa dahil olabilirsiniz.

İade Edilemez paket nedir?

İade Edilemez paket, katılımcının indirimli olarak Kampüs Avrupa'ya katılması için düzenlenmiş bir pakettir. Bu paketle kayıt olan katılımcılar, eğer tura katılmaktan vazgeçerse ödemiş oldukları tutarı iade alamazlar. Ancak sağlık sorunu, birinci dereceden akrabanın ölümü, okul ve iş zorunlulukları gibi mücbir bir sebep doğrultusunda tura katılım haklarını 1 (bir) yıl boyunca koruyup herhangi bir turda kullanabilir ya da bir başkasına devredebilir. İade Edilemez paket seçeneği ile Kampüs Avrupa - Öğrenciler'e eğer tek başınıza katılacaksanız 7400₺, iki kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 7000₺ ve dört kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 6750₺ ödeyerek programa dahil olabilirsiniz. İade Edilemez paket seçeneği ile Kampüs Avrupa - Öğretmenler'e eğer tek başınıza katılacaksanız 7900₺, iki kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 7500₺ ve dört kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 7250₺ ödeyerek programa dahil olabilirsiniz.

İade Edilebilir paket nedir?

İade Edilebilir paket, katılımcının esnek bir şekilde tatil planını düzenlemesini sağlayan bir pakettir. Katılımcı, tur hareket tarihinden önce 30 (otuz) güne kadar ÜCRETSİZ İPTAL hakkına sahiptir. Bu şartlar altında iptal ettiğinde, ödemiş olduğu tutarı, hiçbir kesinti yapılmadan, iade alabilir. Katılımcı, son 30 (otuz) güne kadar yapılan iptaller için bir neden belirtmeden kolay bir şekilde turunu iptal edebilmektedir. İade Edilebilen paket seçeneği ile Kampüs Avrupa - Öğrenciler'e eğer tek başınıza katılacaksanız 8400₺, iki kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 8000₺ ve dört kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 7750₺ ödeyerek programa dahil olabilirsiniz. İade Edilebilen paket seçeneği ile Kampüs Avrupa - Öğretmenler'e eğer tek başınıza katılacaksanız 8900₺, iki kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 8500₺ ve dört kişi katılım sağlayacaksanız kişi başı 8250₺ ödeyerek programa dahil olabilirsiniz.

Diğer tur programlarına göre neden ucuz?

Kampüs Avrupa'nın muadil turlara nazaran oldukça ucuz olmasının altında yatan en önemli etmen, aile ya da devlet yardımı ile eğitim hayatlarını tamamlamaya çalışan gençlerin ve bu gençleri kısıtlı imkanlar ile yetiştirmeye çalışan öğretmenlerin ilk Avrupa deneyimine ortak olma gayemizdir. Bu nedenle kar marjımızı minimum seviyede tutarak, belki de hayatlarında bir kez gerçekleştirebilecekleri bir tur programını tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sunmayı amaçlamaktayız. Tüm bunlara ek olarak, muadil turlardan çok daha ucuz olmamız, vermiş olduğumuz hizmetin kalitesiz olduğunu göstermemektedir. Muadil turların kar marjlarını olabildiğinde yüksek tutmasından dolayı fiyatlar arasında uçurumlar oluşabileceğinden, katılımcıların bir programa katılmadan önce pazar araştırması yapmaları tarafımızca şiddetle önerilmektedir.

Rehberlik hizmeti veriliyor mu?

Elbette! Kampüs Avrupa'da başlangıç gününden bitiş gününe kadar tur rehberi size eşlik etmekte ve detaylı programda belirtilen noktalarda rehberlik hizmeti vermektedir.

Programda serbest zaman hakkı var mı?

Kampüs Avrupa'yı muadil turlardan ayıran en büyük özelliklerden biri ise, rehberlik sonrasında katılımcının şehri bireysel keşfetmesi için yeterince serbest zaman verilmesidir. Bulunan şehrin büyüklüğüne göre, serbest zaman süresi değişiklik gösterebilmektedir.

Kampüs Avrupa kaç kişilik gruplarla gerçekleşmektedir?

Kampüs Avrupa minimum 40, maksimum 50 kişilik katılımcılar ile gerçekleşmekte olup, gruplara 1 rehber, 1 koordinator ve 2 sürücü eşlik etmektedir. 40 kişilik gruplar için 46 kişilik, 50 kişilik gruplar için ise 56 kişilik otobüsler kullanılmaktadır.

Tur ücretine dahil olan hizmetler nelerdir?

Otel Konaklaması: Kampüs Avrupa'da katılımcılar 6 gece 2 ya da 3 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklamaktadır.
Sabah Kahvaltısı: Program boyunca katılımcılar 6 sabah kahvaltısını konaklama yaptıkları otellerde açık büfe olarak yapmaktadır.
Türkçe Rehberlik: Turumuzun başlangıç gününden bitiş gününe kadar tur rehberi, gezilen şehirlerde Türkçe rehberlik hizmeti vermektedir.
Şehir Vergileri: Ziyaret edilen şehirlerde turistlerden alınan tüm şehir vergileri tur ücretine dahildir.
Ulaşım Bedelleri: Tur süresi olan 12 gün boyunca şehirler arası tüm ulaşım bedelleri tur ücretine dahildir.
Mesleki Sorumluluk Sigortası: Tur süresince mesleki sorumluluk sigortası kapsamında güvendesiniz.
Sıcak İkramlar: Tur süresince tatlı yorgunluklarınızı bastıracak sıcak su, çay ve kahve ikramımız tur ücretine dahildir.

Tur programına dahil olmayan hizmetler nelerdir?

Müze ve Ören Yerleri Ücretli müze ve ören yerleri tur ücretine dahil değildir. Ancak tur programına dahil olmadıkları için, katılımcı dilerse ücretli müze ve ören yerlerine serbest zamanında bireysel girebilir.
Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapılamayan 6 günün sabah kahvaltısı katılımcıya aittir. Katılımcı ister dinlenme tesislerinde isterse şehir merkezinde kahvaltı ihtiyacını bireysel giderebilir.
Yemek ve Kişisel Harcamalar: Tur boyunca öğle ve akşam yemekleri ile kişisel harcamalar tur ücretine dahil olmayıp katılımcıya aittir. Ortalama olarak 12 gün için 300 Euro bütçe ayarlanması tavsiye edilmektedir.
Yurtdışı Çıkış Harcı: Katılımcılar Kapıkule Sınır Kapısı'nda bir kereye mahsus 50 Türk Lirası yurt dışı çıkış harcı bedelini ödemek zorundadır.
Seyahat Sağlık Sigortası: Katılımcılar tur başlangıç tarihinden 1 gün önceyi ve tur bitiş tarihinden 1 gün sonrayı kapsayacak seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Ortalama olarak 10 Euro bedeli mevcuttur.
Schengen Vizesi: Bordo pasaport hamili katılımcılarımızın bu tura katılabilmesi için en az 12 günlük çok girişli Schengen Vizesi almalıdır. Acentamız aracılığı ile bu vizeyi 160 Euro karşılığında alabilirsiniz. Yeşil ve Gri pasaport hamili katılımcılar vizeden muaftır.
Venedik Liman - San Marco Vapuru: Venedik gezisi esnasında katılımcılar gidiş - dönüş toplamda 15 Euro vapur ücreti ödemektedir.

Tur esnasında ekstra tur satışı yapılıyor mu?

Turlarımızda ekstra tur satışı kesinlikle yapılmamaktadır. Ancak katılımcılar grup olarak ekstra tur ya da etkinlik talebinde bulunabilir. Böyle bir durumda dileyen katılımcılar ile, serbest zamanlarda, ekstra tur ya da etkinlikler yapılabilmektedir.

Bu tur için vize gerekli mi?

Kampüs Avrupa turunda gezilecek 13 ülke için çok girişli Schengen Vizesi gerekmektedir. Bordo pasaport hamili tüm katılımcılar bu vizeyi almak zorundadır. Yeşil ve Gri pasaport hamili katılımcılar vizeden muaftır.

Profilim vize almaya uygun mu?

Kampüs Avrupa'ya katılan öğrenciler, eğer çalışmıyorlarsa, anne ya da baba gibi birinci dereceden akrabalarını sponsor göstermelidir. Gösterilecek sponsorun ise sigortalı bir işte çalışan ya da işveren ya da emekli olması gerekmektedir. Katılımcı eğer çalışıyorsa, son 3 aydır aktif sigortalı olarak çalıştığı şirketin belgelerini sunarak, sponsora ihtiyaç duymadan, vize başvurusunda bulunabilir. Kampüs Avrupa'ya katılan devlet ve özelde çalışan öğretmenler ise çalışma belgeleriniz ibraz ederek rahatlıkla vize alabilir. Vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

Vize işlemlerini sizinle yapabilir miyim?

Elbette! Vize departmanımız tur tarihinden 45 gün önce sizinle iletişime geçerek vize işlemlerinizi başlatmaktadır. Vize ve danışmanlık ücreti toplamda 160 Euro'dur.

Vize işlemlerini bireysel yapabilir miyim?

Elbette! Vize işlemlerini bireysel gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda gerekli tur evrakları sizinle paylaşılır, ancak tüm vize sürecinden siz sorumlu olacağınızı önemle hatırlatmak isteriz.

Vize işlemlerinde başarı oranı nedir?

Acentamız aracılığı ile vize başvurusunda bulunan her 100 katılımcımızdan 98'i rahatlıkla vizesini alabilmektedir. Vize referanslarımızı görmek için lütfen buraya tıklayınız.

Vize başvurum red edilirse, vize ücretimi geri alabilir miyim?

Vize işlemleriniz olumsuz sonuçlanırsa ne yazık ki vize ücretini iade alamazsınız.

Tur ücretini nasıl ödeyebilirim?

Tur ücretini 3 farklı yöntemle esnek bir şekilde ödeyebilirsiniz:
Senetli Taksit: Tura kayıt olduğunuz tarihten, tur tarihine kadar eşit taksitlere bölerek tur ücretinizi vade farksız bir şekilde ödeyebilirsiniz. İlk taksitiniz, tura kayıt olduktan sonra, 15 gün içinde başlamak zorundadır.
Ön Ödeme: Tura kayıt olduktan sonra, 15 gün içinde tur ücretinin yarısını banka hesaplarımıza ödeyebilirsiniz. Kalan tutarı ise tur gününde elden, nakit ve Euro olarak ödemek zorundasınız.
Kredi Kartı: Tura kayıt olduktan sonra, 15 gün içinde, tur ücretinin tamamını kredi kartınıza peşin ya da 3, 6 ve 9 taksite kadar vade farkı ile birlikte ödeyebilirsiniz.

Hangi para birimleri ile ödeme yapabilirim?

Tur ücretini ister TL isterseniz EURO cinsinden ödeyebilirsiniz. TL cinsinde yapacağınız ödemeler, vade günündeki T.C. Merkez Bankası güncel satış kuru üzerinden değerlendirilmektedir.

Peşin ödemede indirim mevcut mu?

Tura kayıt olduktan sonra, 7 gün içinde yapacağınız peşin ödemelerde TEK KATILIM için kişi başı 50 EURO, İKİLİ KATILIM için kişi başı 25 EURO indirim hakkınız mevcuttur.

Tur ücretinin tamamını tura katılırken ödeyebilir miyim?

Ne yazık ki ödeyemezsiniz. Katılımcılar en azından kayıt olduktan sonra tur ücretinin yarısını ödemelidir. Kalan tutar tur tarihinde ödenebilir.

Diğer Başlıklar:

Ülke ve Şehirler

Ülke ve Şehirler

Kampüs Avrupa'nın 11 gece 12 günlük programında ziyaret ettiği Avrupa'nın birbirinden güzel 14 ülke 23 şehri merak mı ediyorsunuz?
Detaylı İnceleyin
Tur Tarihleri

Tur Tarihleri

Kampüs Avrupa'nın bu yaz hangi tarihlerde gerçekleşeceği tarihleri inceleyerek, size uygun olan tarihler için başvuruda bulunabilirsiniz.
Detaylı İnceleyin
Detaylı Program

Detaylı Program

Kampüs Avrupa'nın detaylı programında gün ve gün ziyaret ettiği ülke ve şehirleri inceleyerek, rehberlik ve serbest zaman sürelerini öğrenebilirsiniz.
Detaylı İnceleyin
Oteller

Oteller

Kampüs Avrupa'da 6 gece 2, 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda açık büfe kahvaltı seçeneği ile konaklama imkanına sahipsiniz.
Detaylı İnceleyin
Vize İşlemleri

Vize İşlemleri

Bordo pasaport hamili katılımcılar için Schengen Vizesi alınmalıdır. Yeşil ve Gri pasaport hamili katılımcılar vizeden muaftır.
Detaylı İnceleyin
Sorularınız mı var?